Heur.Trojan.Win32.Gen0

شرح کلی

نوع: Heur.Trojan
درجه تخریب: متغیر
میزان شیوع: بالا

اسامی بدافزار

Heur.Trojan.Win32.Gen0.f
Heur.Trojan.Win32.Gen0.g
Heur.Trojan.Win32.Gen0.h
Heur:Trojan.Win32.Gen0.i
Heur.Trojan.Win32.Gen0.j
Heur:Trojan.Win32.Gen0.k

بدافزار Heur چیست؟

این دسته از فایل‌ها با استفاده از الگوریتم‌های مختلف یادگیری ماشین (Machine Learning)، شاخه‌ای از هوش مصنوعی، شناسایی می‌شوند. استفاده از دانش هوش مصنوعی در شناسایی بدافزارها، منجر به افزایش چند برابری قدرت تشخیص آنتی‌ویروس شده است. برتری اصلی این روش بر روش‌های متداول (signature-based)، عدم نیاز به وجود امضای بدافزار در پایگاه داده آنتی ویروس است. به این معنا که آنتی ویروس در مقابله با بدافزارهای جدید، با توجه به الگوهای هوش مصنوعی، فایل‌های آلوده را شناسایی و با نام امضای heur نمایش می‌دهد. در نتیجه، فایل‌های بدافزاری کاملا جدید و ناشناخته که هنوز توسط آنتی ویروس‌ها شناسایی و نام‌گذاری نشده‌اند، با این روش در سیستم کاربران شناسایی و مسدود می‌شوند. در این روش، توانایی آنتی ویروس برای شناسایی بدافزارها محدود به گروه خاصی از خانواده‌های بدافزاری نمی‌شود و فایل شناسایی شده می‌تواند از نوع تروجان، ماینر، تبلیغ افزار و یا هر خانواده بدافزاری دیگری باشد.

بدافزار Heur.Trojan.Win32.Gen0 چیست؟

این دسته از بدافزارها، توسط روش‌های هوش مصنوعی اختصاصی پادویش و الگوریتم‌های مبتنی بر یادگیری ماشین، با عنوان Heur.Trojan شناسایی می‌شوند و می‌توانند شامل هر نوع بدافزار از نوع تروجان، ماینر، تبلیغ‌افزار و … باشند.

توضیحات فنی

علائم آلودگی:

علامت اختصاصی آلودگی به این بدافزار تعریف نشده است.

روش مقابله و پاک­سازی سیستم

آنتی‌ویروس پادویش این بدافزار را شناسایی و از سیستم حذف می‌کند. جهت پیشگیری از ورود این دست بدافزارها به سیستم پیشنهاد می‌شود از کلیک بر روی لینک‌های مشکوک خودداری نموده و فایل‌های ضمیمه ایمیل‌ها را قبل از اجرا، حتما پویش کنید. همچنین در صورت امکان همیشه سیستم‌عامل و آنتی‌ویروس خود را به‌روز نگه دارید.